Более 2 млн туров и экскурсий по 101 стране мира от 34 туроператоров

Вулиці затонулого міста

Кожен школяр знає, що Туреччина – це п’ятизірковий рай для туриста, цілодобова анімація й тотальний олінклюзив. І цей туристичний стереотип якось затер інше обличчя Туреччини – казкового краю, де оживають стародавні легенди

Колись Туреччина була у всьому перша: у місті Пергам створили першу книжку, тут був перший конкурс краси, коли Паріс вибирав найвродливішу з трьох богинь. Тут відгриміло, як жартують турки, перше у світі  «Євробачення». Якщо ви з тих туристів, кого вже другого дня відпустки на шикарному пляжі опановує нудьга, то досліджуйте справжню Туреччину, таку, якою вона була і 100, і 20 років тому, ще до туристичного буму!

Вирушайте до затонулого міста Кекова, неподалік від містечка Демре-Кале. Дорога серпантином стелеться понад морем, а за вікном машини на жовтих випалених пустирях загадково темніють силуети старовинних саркофагів. Тутешні мешканці вірили, що після того, як людина помирає та її ховають у кам’яну скриню, разом із темрявою приходить богиня смерті й пожирає тіло. Ми проминули Фініке – місто мільйонерів, що сяяло білосніжними яхтами. І ось уже містечко Демре-Кале, що розкинулося біля підніжжя синіх гір та скелястих пагорбів.

Після пустельних пейзажів заквітчані ганки, будиночки із червоними дахами й архітектурна домінанта селища – білий мінарет – виглядають яскраво та свіжо. Колоритні бабці у квітчастих спідницях і картатих хустках переносили з берега рибу у великих плетених кошиках. Човни, ніби покірні коні, чекали своїх господарів, і все навколо дихало спокоєм і затишком. У голові навіть промайнула думка, що непогано було б оселитись у такому місці та все життя ловити рибу й засмагати під лагідним анталійським сонцем. На хвилях гойдаються човни та яхти, – можете вибрати той плавзасіб, який більше сподобається. Екскурсія звідси до Кекови коштує близько 15 лір, і  вже за чверть години ви опинитеся біля загадкового острова.

Ми вибрали яхту зі скляним дном, тож добре роздивилися затонуле місто. Відчуття не передати словами. Ніби потрапляєш у фантастичний фільм, тільки крутіший за всякі голлівудські декорації! Коли очі звикають до підводних сутінків, у воді проступають обриси стародавніх будинків, напівзруйнованих стін; ось церква, якісь кам’яні арки, на тротуарах, по яких уже понад 15 століть не ступала нога людини, лежать якісь глеки та амфори. Пірнати в цьому місці категорично заборонено, аби не пошкодити унікальний археологічний об’єкт, тож доторкнутися до мертвого міста можуть хіба що риби.

Наша яхта йде далі вздовж острова, і ось між кольоровими кущиками підводної рослинності видніються сходи, які вже нікуди не ведуть, і тільки морські хвилі полірують до блиску їхню поверхню. Тут не хочеться голосно говорити, таке враження, що це не мертве місто, а якесь сонне королівство і варто голосно крикнути чи заговорити, як хтось прокинеться там... Якщо довго вдивлятися в підводне місто, стає моторошно. Дивно, що тут досі не зняли якийсь фільм про глобальну катастрофу чи монстрів із минулого. Відчуття заціпеніння спадає, тільки коли ми нарешті пірнаємо в теплі води в сусідній мальовничій затоці. 

Антоніна Малей

Другие статьи о Турции
ТОП-15 самых смешных отзывов туристов в июле
Портал отзывов туристов о путешествиях Turpravda.ua публикует июльский список самых смешных фраз из отзывов туристов. В основном, сюда попали фразы из отзывов об отелях Турции и Египта — самых популярных направлений среди наших туристов.
ТОП-10 пляжных отелей 2010 года от портала TurPravda.com
Сайт отзывов TurPravda.com подвел итог летнего сезона 2010 года, публикуя собственный ТОП-10 пляжных отелей. Рейтинг сформирован на основе потребительских симпатий около 30 тыс. туристов из стран СНГ.
АНАТОЛИЯ. Два маршрута
Мокрый снег, большущими хлопьями ложившийся на панорамное ветровое стекло, стал первым приветом сурового Анатолийского плоскогорья.
Зарисовки из Стамбула
Этот город на перекрестке Европы и Азии стал культурной столицей Европы 2010
Cтатьи по теме: Достопримечательности
Как провести в Египте 7 дней и не успеть искупаться
Прилетев в Египет, вначале с удивлением, а потом с пониманием относишься к людям, которые приезжают в эту страну кто в 8-ой, а кто в 30-й раз. В Египте интересно не только Красное море, но и другие природные и рукотворные памятники.
ТОП-15 самых смешных отзывов туристов
TurPravda.com опубликовал список самых смешных фраз из отзывов туристов
Барселона. Город, где живет искусство
Вот уже 5 лет Барселона является моим фаворитом среди всех городов, ведь это самый эмоциональный, креативный и бурлящий город Европы!
sLOVEnia
Так уж исторически сложи лось, что Словению либо путают со Словакией, либо же вовсе не знают о ее существовании
Горящие туры
 
AI
всё включено
8
дней
79 098грн
вдвоем, без детей
 
AI
всё включено
8
дней
31 637грн
вдвоем, без детей