Более 2 млн туров и экскурсий по 101 стране мира от 34 туроператоров

Анталійські диво-подорожі

Якщо відпочинок в Анталії у вас асоціюється лише з пляжем, то вважайте, що ви відстали... років на 100. А, можливо, й на ціле тисячоліття! Адже в серці Анталійського регіону заховані справжні скарби - старовинні міста й природні дива, створені Богом і людьми ще на зорі цивілізації. Тут ходив Святий Миколай, тут вершилася історія й народжувалося кохання. Тут можна скуштувати щойно зловлену в кришталевій ріці форель або ж купити коханій коштовний браслет. Наші 5 найкращих одноденних екскурсій із Анталії покажуть вам всі ці дива

Античний Аспендос

Сповненою духу старовини і романтики стане ваша подорож до міста Белкіз, яке в часи Римської імперії мало назву Аспендос. Місто збудоване на двох пагорбах біля ріки Кепрючай, колись великої судноплавної артерії. Всі пам'ятки, що збереглися до наших днів, зосереджені в середмісті. За кілометр від Белкіза височіють руїни одного з найбільших акведуків Малої Азії. Збудований за часів римського правління, він забезпечував Аспендос водою, доставляючи її із джерела, розміщеного за 20 км від міста. Проте головною принадою старовинного Аспендоса є однойменний римський амфітеатр. У світі не існує більше подібної, так добре збереженої споруди. Збудований у II ст. інженером Зеноном за правління імператора Марка Аврелія, театр добре зберігся великою мірою завдяки сельджукам, які перетворили північну його частину в караван-сарай та облицювали цеглою. Він має довжину півкола 96 м, яке утворюють 39 рядів і 2000 місць для сидіння. Над трибунами міститься прекрасна арочна галерея, яка створювала для глядачів тінь. Сцена з п'ятьма дверима та двома рядами вікон на фасаді має гарну акустику, тому нині в театрі проводять різноманітні міжнародні музичні та оперні фестивалі. Глядачі, немов на машині часу, переносяться в ті літа, коли ще не було ані транзисторів, ані фонограм... До речі, про побудову амфітеатру й великого заміського акведука побутує дуже красива легенда. Згідно з нею, в правителя Аспендоса була прекрасна донька Семіраміс, з якою хотіли одружитися одразу два інженери. Тож батько поставив умову.- хто з них у найкоротший термін побудує для користі народу найкращу споруду, за того він і видасть заміж доньку. Та сталося так, що і театр, і акведук були збудовані водночас! Більше того, обидві споруди однаково сподобалися правителю... І знову він не може визначитись; за кого віддати Семіраміс! Тоді став міркувати: звісно, акведук - складніша й корисніша будова. Але ж театр такий грандіозний - справжня гордість міста! І правитель вирішив все ж таки віддати доньку за того інженера, який створив театр. Що ж було далі - дізнаєтесь в екскурсовода, коли самі відвідаєте величний Аспендос.

Коштовності Перге

Туреччина славиться відносно недорогим золотом та сріблом, яке можна купити скрізь - від вуличних крамничок до розкішних магазинів. У відповідь на закиди щодо якості прикрас останніми роками в цій країні почалася справжня гонитва за високими стандартами! Нині навіть на заводах зразки моделей беруть тільки зі спеціалізованих ювелірних журналів. Золото в Туреччині часто продається на вагу й містить різні домішки. Більшість золотих виробів має 14 карат. Традиційна проба для звичайних ювелірних виробів - 585-та. Утім, слід знати, що інші метали додаються для того, щоб надати м'якому від природи золоту потрібну міцність і довговічність, а також різноманітні відтінки.

Найпоширенішими є потрійні сплави - золото-срібло-мідь. Вони характерні для традиційного блідо-жовтого золота. Рожевим золото стає в результаті поєднання з міддю, а зеленкуватого кольору йому надає кадмій. Найдорожче біле золото, яке використовують для виробів з безколірними діамантами. Це, як правило, сплав золота з коштовною платиною. Проте пам'ятайте: хоч би що там було зазначено на прикрасі, що нижче проба, то твердіший виріб. Тож, розкривши вам секрети турецьких ювелірів, пропонуємо помандрувати до містечка Перге, де міститься знаменита фабрика ювелірних прикрас Perge Jewels. Але спочатку кілька слів про це давнє місто. Знаходиться воно в дельті ріки Аксу, яка впадає в Середземне море. Саме в Перге Святий апостол Павло вперше проповідував християнську релігію. А ще тут народився відомий математик Аполлоній. Перші ж поселення у цій місцині виникли в 1000-му році до н.е. До приходу Олександра Македонського в 334 році до н.е. місто було вільним і незалежним. Та після "відвідин" цього великого полководця воно було огороджене фортечними мурами. У часи Римської імперії місто славилося багатством, але в добу Візантії стало занепадати. Нині туристам залишились його руїни, кілька скульптур та амфітеатр. Однак детальніше про місто вам розкажуть на екскурсіях, а зараз поспішайте до Perge Jewels, щоб купити вишукані подарунки собі та своїм рідним. Адже на цій фабриці продаються ювелірні вироби із золота та срібла найвищої якості. Ви також можете почистити або відремонтувати тут свою коштовну річ. Спочатку вам запропонують подивитися рекламний ролик про компанію, а потім проведуть на другий поверх до ошатних просторих залів, де в вітринах виблискують прикраси із золота та срібла. Незаперечною перевагою цього ювелірного салону є те, що тут можна торгуватися за ціну прикраси, знизивши її вдвічі, а то й утричі! Якщо ж у розпалі купівлі вам все-таки не стане грошей, ваше замовлення доставлять в Україну.

До джерел християнської віри

Ця екскурсія дасть вам змогу доторкнутися до давньої історії Анталії та водночас пережити духовне просвітлення. Починається вона з Мири - одного з шести найважливіших лікійських міст і центрів християнської віри. Тут ви побачите незвичайні скельні гробниці епохи лікійського союзу. У народів Лікії побутував звичай ховати мертвих на підвищених місцях, оскільки вважалось, що це може допомогти їм потрапити на небо. Іншою дивовижною пам'яткою старовинної Мири є античний греко-римський амфітеатр. Його вишукана архітектура та краса скульптурних барельєфів свідчать про прекрасний смак місцевих майстрів того часу. Наступна зупинка - місто Демре, де знаходиться церква Святого Миколая. Цей святий є одним з найшанованіших в українській православній традиції. Його називають чудотворцем та угодником, а його образ є в кожній церкві. А ще в різних народів Святий Миколай відомий як великий друг дітей, такий собі Санта-Клаус, який приносить малечі подарунки.

Віряни з усього світу з'їжджаються до храму Святого Миколая на молитву. Уродженець Патари, Миколай став єпископом Мири в 300 році н.е. Проповідував там до самої смерті в 325 році, там був і похований. Невдовзі віруючі, які прийшли вклонитися його праху, були дивним чином зцілені. Відтоді Мира стає місцем паломництва і святої віри. Покрови-тельство святого Миколая відчувалося в історії цієї церкви - її багато разів руйнували, але вона завжди відроджувалася до життя.

Під час одного з арабських набігів 1034 року церкву було пограбовано. Тому імператор Костянтин IX Мономах дав наказ обгородити церкву фортечним муром. Однак у 1087 році італійським купцям все ж вдалося заволодіти мощами святого й перевезти їх в італійське місто Барі. Легенда розповідає, що коли італійські монахи відкрили саркофаг, від мощів святого поширився приємний запах мира. До речі, це місце шанується в християнському віросповіданні як святе ще й тому, що саме тут Святий Павло провів останню зустріч з апостолами перед тим, як вирушити до Риму.

Країна водоспадів

Якщо вам до вподоби спокійні неквапні екскурсії на природі, то Анталійський регіон просто ідеально підходить для цього. Особливе його диво - це водоспади. У давні часи, за правління Мурата Паші, в місті Анталія було вирито багато іригаційних каналів. Вода з них по скелях стікала в море, й саме через це Туреччину стали називати країною водоспадів. Найбільший водоспад Анталії ви зустрінете по дорозі до Ларі. Напрочуд гарно він виглядає після полудня, коли вітер дме з моря. Зупиніться на мить, і ви побачите, як веселка грає усіма барвами на воді. А найкра сивішим туристи одноголосно визнають водоспад Високий Дюден, води якого спадають з висоти 20 м у природному парку Дюден, що за 10 км від центру міста. Опустіться в печеру Мара - тут волого й шумно, а ви стоїте прямісінько під водяним каскадом. Повірте, а краще перевірте - це справжнє відчуття щастя від спілкування з природою. Прогулюючись скелястими терасами й стежинами, помилуйтесь, як сонце грається з веселкою у бурхливих водах. На маршруті ви неодмінно "познайомитеся" ще з одним цікавим представником природного парку - 600-річним деревом на ім'я платан.

Зелені "джунглі Амазонки"

Ця екскурсія стане для вас справжнім феєрверком вражень: так захоплююче і приємно ви давно не відпочивали! Потрапивши до Зеленого каньйону, ви ніби перенесетеся в іншу країну з дивовижним ландшафтом і яскравою природою. А коли побачите точку з'єднання зелених вод ріки і блакитної середземноморської хвилі, то зрозумієте, що талант матінки-природи не здатен перевершити жоден дизайнер світу!

Отже, перший пункт - дивовижний водоспад Манавгат. Це чудо природи утворює цілу ріку. Ви не забудете хвилини, проведені на ріці Манавгат, адже, здається, що природа не змінилася тут ще з часів Адама та Єви. Лише кілька кроків відділяють вас від мети подорожі - Зеленого каньйону. У ньому особливо приємно влітку, коли скрізь спекотно, а тут навіть трішечки прохолодно. Довжина каньйону — 7 км. Температура  джерельної та річкової води, а також водосховища не перевищує 12 °С. Неодмінно здійсніть мандрівку каньйоном на катері. Пропливаючи поміж порослими деревами скелями, ви відчуєте себе відважним шукачем пригод десь у джунглях Амазонки. До того ж, не боячись хижих піраній, ви зможете сміло попірнати в кришталево чистій воді. Блаженство, умиротворення, радість - і все це від спілкування з природою! Таке місце варте того, щоб його побачити й відчути хоча б раз у житті. Неповторні смарагдові й лазурові переливи кольорів природи ви пам'ятатимете ще довго... У каньйоні "Оймалінар" міститься гідроелектростанція, побудована в 1977 році. До речі, стіна водосховища - одна з найвищих у Туреччині - 185 м. У тутешніх водах водиться форель, яку подають у всіх місцевих ресторанчиках, розміщених біля озера. Також можна поласувати люля-кебабом і смаженим сиром. І, звісно, підняти келих доброго вина. Лагідне сонечко, веселий шум цикад, прегарні краєвиди.... Скажіть, чим не райське задоволення!

Текст: Євгенія Маринчук

Другие статьи о Турции
ТОП-15 самых смешных отзывов туристов в июле
Портал отзывов туристов о путешествиях Turpravda.ua публикует июльский список самых смешных фраз из отзывов туристов. В основном, сюда попали фразы из отзывов об отелях Турции и Египта — самых популярных направлений среди наших туристов.
ТОП-10 пляжных отелей 2010 года от портала TurPravda.com
Сайт отзывов TurPravda.com подвел итог летнего сезона 2010 года, публикуя собственный ТОП-10 пляжных отелей. Рейтинг сформирован на основе потребительских симпатий около 30 тыс. туристов из стран СНГ.
АНАТОЛИЯ. Два маршрута
Мокрый снег, большущими хлопьями ложившийся на панорамное ветровое стекло, стал первым приветом сурового Анатолийского плоскогорья.
Зарисовки из Стамбула
Этот город на перекрестке Европы и Азии стал культурной столицей Европы 2010
Cтатьи по теме: Советы туристу
Где отдохнуть на майские праздники 2017? Где отдохнуть в мае 2017?
Где отдохнуть на МАЙСКИЕ праздники 2017? У нас есть ответ! Пляжные туры на майские от $150, экскурсионные туры от $50! Лучшие цены на отдых в мае на Otpusk.com
Новый Год на улице? Лучшие места для встречи Нового Года под небом
Три эксклюзивных места, где можно провести запоминающийся Новый Год под открытым небом.
Куда поехать на Новый Год
Давайте разберемся, куда и по чем можно поехать на Новый Год тем, кто не хочет пить шампанское и есть оливье под речи Президента.
7 лучших отелей Украины для отдыха с детьми
Лучшие отели для отдыха с детьми, по мнению украинских путешественников, находятся в Крыму и на Западной Украине. Чаще всего туристы хвалят окрестности, отзывчивый персонал и детские развлечения, а жалуются на питание.
Горящие туры
 
AI
всё включено
8
дней
79 098грн
вдвоем, без детей
 
AI
всё включено
8
дней
31 637грн
вдвоем, без детей