Более 2 млн туров и экскурсий по 101 стране мира от 34 туроператоров

Паландокен чи Улудаг

Туреччина, можливо, і не має давніх гірськолижних традицій (як в Австрії або Франції), зате це абсолютно безпроблемна країна. Сьогодні вирішив – завтра поїхав. Візу ставлять в аеропорту без жодних ускладнень, а деякі компанії пропонують своїм клієнтам купити візи ще в офісі. У Туреччині особлива екзотика полягає в тому, що тут можна кататися в горах на лижах, а вже за кілька годин відвідати морське узбережжя, де навіть узимку світить лагідне сонечко й м’який клімат.

Найпопулярніший місцевий центр зимових розваг – Паландокен (на сході Туреччини поруч із містом Ерзурум, до найближчого аеропорту всього півгодини їзди). Крім нього, має попит іще й Улудаг (247 км від Стамбула, кажуть, саме звідси боги спостерігали за ходом Троянської війни) та Саракамиш, але останній такий пологий, що професіоналам тут робити нічого.

Новачки будуть у захваті від Улудагу, на півдні регіону Мармари, але й просунуті лижники знайдуть для себе кілька трас. Курорт має 16 трас завдовжки 175 м (найдовша – 3 км), на які ведуть 9 крісельних і 5 бугельних підйомників, а перепад висот – 555 м. Фішка Улудагу в тому, що свої підйомники має кожен готель і цю послугу вже включено в тур. Позайматися з інструктором можна за $8 за годину. Сезон тут починається з другої половини грудня. Крім того, курорт має траси для слалому та біатлону й термальні джерела.

Досвідченим лижникам більше підходить Паландокен. Сезон у наймолодшому гірськолижному центрі починається в другій половині листопада. Траси різного рівня складності тягнуться на 40 км і мають сертифікат FIS (7 блакитних трас, 8 червоних та 2 чорні, найдовша траса – 11 км). Підйомників на курорті є 9 (крісельні та бугельні, 2 дитячих), а перепад висот – 976 м. Прокат спорядження обійдеться в $20 на добу, а якщо на три дні й більше, то $15. Комплект сноуборду на добу коштує $30. За інструктора треба викласти від $20 на годину з людини.

Де зупинитися: Улудаг і Паландокен мають чимало готелів і шале, двомісний номер у готелі «4 зірки» коштує близько $60-80 на добу.

Що подивитися: старовинне місто Бурса (Зелена та Велика мечеті, Зелений мавзолей, Старі й Нові бані), термальні джерела, Ботанічний сад

Другие статьи о Турции
ТОП-15 самых смешных отзывов туристов в июле
Портал отзывов туристов о путешествиях Turpravda.ua публикует июльский список самых смешных фраз из отзывов туристов. В основном, сюда попали фразы из отзывов об отелях Турции и Египта — самых популярных направлений среди наших туристов.
ТОП-10 пляжных отелей 2010 года от портала TurPravda.com
Сайт отзывов TurPravda.com подвел итог летнего сезона 2010 года, публикуя собственный ТОП-10 пляжных отелей. Рейтинг сформирован на основе потребительских симпатий около 30 тыс. туристов из стран СНГ.
АНАТОЛИЯ. Два маршрута
Мокрый снег, большущими хлопьями ложившийся на панорамное ветровое стекло, стал первым приветом сурового Анатолийского плоскогорья.
Зарисовки из Стамбула
Этот город на перекрестке Европы и Азии стал культурной столицей Европы 2010
Cтатьи по теме: Мнение турэксперта
ТОП-10 пляжных отелей 2010 года от портала TurPravda.com
Сайт отзывов TurPravda.com подвел итог летнего сезона 2010 года, публикуя собственный ТОП-10 пляжных отелей. Рейтинг сформирован на основе потребительских симпатий около 30 тыс. туристов из стран СНГ.
Свой среди своих
Казалось бы, чего проще – отдохнуть в одиночестве. К сожалению, на практике все не так лучезарно.
Тунисское лето
Коротко и по существу о Тунисе
Куда отправить отдыхать родителей?
Как помочь нашим пожилым родителям найти себе отдых по душе?
Горящие туры
 
AI
всё включено
8
дней
79 098грн
вдвоем, без детей
 
AI
всё включено
8
дней
31 637грн
вдвоем, без детей