Более 2 млн туров и экскурсий по 101 стране мира от 34 туроператоров

Місто з особливим шармом

Ви бажаєте відвідати столицю Франції або ж столицю Австрії? Але не маєте для цього достатньо коштів та необхідної візи? Не сумуйте. Схожі захоплюючі мандрівки можна здійснити і в межах України. Потрібно лише дістатися перлини Галичини -Львова. Саме цей важливий політичний, культурний, економічний центр Західної України частенько називають українським Віднем або українським Парижем. Проте ідентифікувати Львів з названими столицями не варто, адже це древнє місто віками зберігає лише йому притаманну самобутність і загадковість. Наймення (а Місто Лева ще й сьогодні подеколи полюбовно називають Lwow, Lemberg, Leopolis) теж свідчить про особливий шарм. А ще Львів толерантно і змістовно поєднав у собі історію, культуру й менталітет двох світів -Заходу та Сходу.

Цікаво, що місто рівновіддалене від кримської Феодосії (колишньої середньовічної Кафи) та італійської Венеції. Вочевидь, географічне розташування на перетині глобальних культурно-цивілізаційних впливів позначилося на неповторній аурі Львова. У його архітектурному розмаїтті представлені традиції і стилі різних епох та народів: готика, бароко, рококо, ренесанс, ампір, конструктивізм... Й усе це не завмерло у певних часах, а живе й розвивається, відкриваючи мандрівникові все нові й нові таємниці своїх вулиць, споруд, куточків. Львівська «музика в камені» гармонійною мелодією століть звучить для кожного подорожнього, який сюди завітав. Проте Львів - це передусім його мешканці. Постаті зі світовим іменем, що відбули на скрижалі історії, та нинішні жителі, які творять історію свого міста, а з ним і України. Відомі особистості, які народилися, мешкали або творили у Львові: український першодрукар Іван Федоров, українські письменники-класи-ки Іван Франко та Василь Стефаник, оперна співачка зі світовим іменем Соломія Крушельницька та легенда української драматичної сцени Марія Заньковецька, австрійський письменник За-хер фон Мазох, митрополити Андрей Шептицький та Йо-сиф Сліпий, родина графів Потоцьких, композитор Станіслав Людкевич, письмен-ник-фантаст Станіслав Лем, борець за незалежність України, політик В'ячеслав Чор-новіл, поет Дмитро Павлич-ко, актор театру й кіно Богдан Ступка, російський політик Григорій Явлінський, неординарний режисер Роман Віктюк, знаний альтист Юрій Башмет, найсильніша у світі людина Василь Вірастюк... Цей перелік можна продовжувати і продовжвати. За етнічною належністю більшість населення Львова (загалом тут постійно проживає близько 762 тисяч осіб) -українці, але є також представники й інших національних громад, зокрема, поляки, росіяни, білоруси, євреї, греки, німці, вірмени та ін. У 2006 році львів'яни гучно відсвяткували 750-річчя свого славного міста. Для створення ілюмінації навколо архітектурної окраси Львова -Оперного театру, збудованого на початку минулого століття за проектом архітектора Зигмунта Горголевського, на поважний ювілей уперше до України прибув знаменитий німецький світломай-стер Герт Гоф.

Львів, згідно з соціологічними опитуваннями, - друге за популярністю місто України після Києва. У місті Лева знаходиться 20 відсотків усіх архітектурних пам'яток нашої держави. Від 1998-го центральна частина міста включена до культурно-історичної спадщини. ЮНЕСКО. Львів'яни були й залишаються гостинними господарями, які охоче знайомлять усіх, хто сюди завітав, зі своїм містом. Вони щиро радіють кожній нагоді поділитися інформацією про минуле й сьогоден ня Львова і прагнуть залишити кожному добру згадку про своє древнє місто. А гостям є про що довідатись...

У1248 році король Данило Галицький подарував новонароджене і назване на його честь місто своєму синові Леву, і 1256 року Львів уперше згадується у письмових джерелах. Відтоді місто перебувало на перехресті важливих торговельних шляхів, бурхливо розвивалося й перетворилося на могутню столицю Галиць-ко-Волинського князівства. Цікаво, що протягом 317 років- з 1387 р. по 1704 р.- вільнолюбиві мешканці Львова витримали близько сотні облог і не дозволили жодному війську ступити на свою бруківку. Такий показник -небачений для більшості середньовічних міст матінки Європи. Прикметно й показово, що цей найбільший регіональний центр Західної України наприкінці 1980-х років став колискою руху за незалежність держави і заслужено зветься духовною столицею України.

ЦЕНТРАЛЬНА ЧАСТИНА ЛЬВОВА ВКЛЮЧЕНА ДО КУЛЬТУРНО-ІСТОРИЧНОЇ СПАДЩИНИ ЮНЕСКО

Якщо ви прибули до Львова, то неодмінно завітаєте до кафе, ресторану, цукерні чи кав'ярні, яких у місті - на кожному кроці. Страви львівської кухні надзвичайно смачні: борщ і пампушки, паляниця та вареники, львівські крученики, печеня, напої з фруктів та меду. Скуштувавши їх, ви назавжди станете вірним поціновувачем місцевої кулінарії. Але те, без чого неможливо уявити Львів, - це кава (за переказами, на теренах України саме в це місто місцевий купець уперше привіз чарівні зерна й почастував земляків. Відтоді що-що, а «кава у Львові мусить бути!»). Справжня запашна кава - це такий самий невід'ємний атрибут міста, як леви в камені чи ратуша. Цієї осені вперше з нагоди дня туризму відбулося свято «На каву до Львова» - із конкурсами, розвагами, літературними читаннями та, звичайно, із запашним традиційно львівським почастунком - кавусею. Отож приводів, аби відвідати древнє місто Лева, вистачає!

Маріанна Кавка

Другие статьи о Украине
ТОП-15 самых смешных отзывов туристов в июле
Портал отзывов туристов о путешествиях Turpravda.ua публикует июльский список самых смешных фраз из отзывов туристов. В основном, сюда попали фразы из отзывов об отелях Турции и Египта — самых популярных направлений среди наших туристов.
7 лучших отелей Украины для отдыха с детьми
Лучшие отели для отдыха с детьми, по мнению украинских путешественников, находятся в Крыму и на Западной Украине. Чаще всего туристы хвалят окрестности, отзывчивый персонал и детские развлечения, а жалуются на питание.
«На лижі» в Карпати? На Черкащину!
Ще років два тому ніхто й збагнути не міг, що урвища коло невеликого села Водяники Звенигородського району на Черкащині, всього за 200 км від Києва, перетворяться на новий гірськолижний комплекс
Моршин. Просто попий води.
Перший сезон у Моршині розпочався у 1878 році. Відтоді за містом закріпився статус серйозного лікувального курорту.
Cтатьи по теме: Отчет о поездке
ТОП-15 самых смешных отзывов туристов в июле
Портал отзывов туристов о путешествиях Turpravda.ua публикует июльский список самых смешных фраз из отзывов туристов. В основном, сюда попали фразы из отзывов об отелях Турции и Египта — самых популярных направлений среди наших туристов.
Ехать ли в Египет?... Да!
Последнее время, с времен революции 2011 года, в новостях постоянно звучат тревожные нотки о ситуации в Каире и на севере Синайского полуострова. Перед летним сезоном мы решили провести ревизию ситуации в Египте и воочию увидеть опасности, грозящие российским и украинским туристам.
АНАТОЛИЯ. Два маршрута
Мокрый снег, большущими хлопьями ложившийся на панорамное ветровое стекло, стал первым приветом сурового Анатолийского плоскогорья.
Перу. По дороге в Мачу-Пикчу
Мачу-Пикчу — поселение инков, которое было ими просто покинуто (а не захвачено и разрушено испанцами, как подавляющее большинство других деревень и городов)...
Горящие туры
 
FB
полный пансион
8
дней
12 099грн
вдвоем, без детей
 
OB
без питания
8
дней
7 940грн
вдвоем, без детей