Более 2 млн туров и экскурсий по 101 стране мира от 34 туроператоров

Тернопільщина. Лемки та стародавнє пиво

У самому Тернополі можна знайти незліченну кількість куточків, вартих уваги. Узяти хоча б майдан Волі, з одного боку якого здіймається домініканський костел 17-го століття, а з другого – пам’ятник засновникові міста Данилу Галицькому. За старовинною легендою, під час одного із численних княжих полювань, кінь поніс Данила, той навіть із життям устиг попрощатися. А врятувало Данила Галицького звичайнісіньке тернове поле, по якому кінь чомусь не захотів бігти. Щасливий Данило тієї ж миті наказав закласти на цьому полі місто під назвою Тернополе. Уважають, що пам’ятник відображає саме цю мить, хоча й споруджено його порівняно недавно – у 90-х.

До того ж у Тернополі є фішка, якою не може похвалитися навіть Київ, – найсучасніший гідропарк з усіма примхами водного відпочинку, розташований у центрі міста, на березі величезного озера Козацький Спас, названого на честь Байди Вишневецького, що народився в селі Вишнівці, поблизу Тернополя. (До речі, саме там з’явилася перша в Україні масонська ложа).

Відновивши сили в затишному кафе «Соломія», розташованому в підвалі музичного училища (готують там смачно, а ціни порівняно з київськими просто супердемократичні), вирушаємо на південь. Наступна зупинка – Микулинці. Тут неодмінно треба подивитися щойно відреставрований костел – справжній витвір барокової архітектури та руїни старовинного польського замку. І ні в якому разі не забудьте скуштувати микулинецького пива – найдавнішого в Україні.

Як лемки з’їхалися, аж небо заплакало

Щороку десятки тисяч лемків збираються на побачення зі своїми братами й сестрами по нації та крові, розкиданими по світу, на фестивалі «Дзвони Лемківщини» в Монастириську Тернопільської області. Лемків, що приїздять на фестиваль, поливає дощ. Тому лемки впевнені, що це не дощ зовсім, то сльози, пролиті народом із часів його депортації.

Вона відбулася 1947-го й відома як операція «Вісла» – відтоді світом розкидано близько півмільйона лемків. І нині на Тернопілля щороку з’їжджається до 20 тисяч лемків, іноді й більше – з Канади, США, Польщі, Франції, Білорусі, Молдови, Сербії, Прибалтики. Найбільше, звісно, із самого Тернопілля – недарма райцентр Монастириська називають лемківською столицею. Є навіть анекдот про лемків: «Судилися лемко із жидом – прокуророві 5 років дали». Лемків називають українськими євреями. Вони самі кажуть: «Хто такий лемко? Той самий українець, лише зі знаком якості». Головна риса лемків – вони тримаються одне одного. І щороку між сотнями наметів, автомобілів і сценою з написом «Цне ми ся за тобом, мий лемкив краю!» (Сумую по тобі, мій лемківський краю!») вони, мокрі від дощу і сліз радості, танцюють, їдять, співають, п’ють, знайомляться, напиваються із щастя та із щасливими усмішками завалюються спати в ранковій мокрій траві.

Анастасія Рахманіна,
Дмитро Стаховський
Фото Дмитра Стаховського

Другие статьи о Украине
ТОП-15 самых смешных отзывов туристов в июле
Портал отзывов туристов о путешествиях Turpravda.ua публикует июльский список самых смешных фраз из отзывов туристов. В основном, сюда попали фразы из отзывов об отелях Турции и Египта — самых популярных направлений среди наших туристов.
7 лучших отелей Украины для отдыха с детьми
Лучшие отели для отдыха с детьми, по мнению украинских путешественников, находятся в Крыму и на Западной Украине. Чаще всего туристы хвалят окрестности, отзывчивый персонал и детские развлечения, а жалуются на питание.
«На лижі» в Карпати? На Черкащину!
Ще років два тому ніхто й збагнути не міг, що урвища коло невеликого села Водяники Звенигородського району на Черкащині, всього за 200 км від Києва, перетворяться на новий гірськолижний комплекс
Моршин. Просто попий води.
Перший сезон у Моршині розпочався у 1878 році. Відтоді за містом закріпився статус серйозного лікувального курорту.
Cтатьи по теме: Достопримечательности
Как провести в Египте 7 дней и не успеть искупаться
Прилетев в Египет, вначале с удивлением, а потом с пониманием относишься к людям, которые приезжают в эту страну кто в 8-ой, а кто в 30-й раз. В Египте интересно не только Красное море, но и другие природные и рукотворные памятники.
ТОП-15 самых смешных отзывов туристов
TurPravda.com опубликовал список самых смешных фраз из отзывов туристов
Барселона. Город, где живет искусство
Вот уже 5 лет Барселона является моим фаворитом среди всех городов, ведь это самый эмоциональный, креативный и бурлящий город Европы!
sLOVEnia
Так уж исторически сложи лось, что Словению либо путают со Словакией, либо же вовсе не знают о ее существовании
Горящие туры
 
BB
завтраки
8
дней
12 134грн
вдвоем, без детей
 
FB
полный пансион
8
дней
12 099грн
вдвоем, без детей