Более 2 млн туров и экскурсий по 101 стране мира от 34 туроператоров

Моршин. Просто попий води.

Як лікують в Моршині

Найперше, що відчуваєш, коли приїздиш до Моршина, – це спокій. Уже сам цей спокій та умиротворення сприяють відновленню сил. Місто більше нагадує парк, який переходить у ліс зі столітніми дубами, кленами, тополями. Там і тут розкидані санаторії. Сьогодні  Моршин – це один з найвідоміших в Україні гастроентерологічних курортів, який упродовж усього року заповнений  відпочивальниками.

Одночасно Моршин може розмістити 3000 гостей. Уже 130 років у Моршині завдяки унікальним мінеральним водам лікують хронічні гепатити, холецистити, дискінезію жовчних шляхів, хронічні гастрити, гастродуоденіти, коліти, виразку шлунка та 12-персної кишки, цукровий діабет. Мінеральні джерела в Моршині унікальні.

Завдяки жовчогінній, сечогінній, послаблюючій дії мінеральної води відбувається очищення організму, виведення радіонуклідів, нормалізується діяльність шлунка, підвищується імунітет.  Залягають води на глибині 20-60 метрів, а ропа з концентрацією 200-400 г/л – на глибині 120 метрів.  Недарма Моршин на початку ХХ століття називали  Галицьким Карлсбадом. Сьогодні запаси моршинської мінеральної води використовуються тільки на 10%.

Останнім часом західноєвропейські курорти втрачають імідж лікувальних закладів, перетворюючись на такі, що надають готельні послуги. «Моршинкурорт» дотримується статусу курорту, який у першу чергу надає лікувальні послуги своїм гостям. Відомі санаторії Моршина – «Лаванда», «Черемош», «Дністер», «Світанок» та «Перлина Прикарпаття».

Найстарший моршинський санаторій – «Мармуровий палац» - відкрився у містечку ще в 1938 році. Тоді він мав назву «Курортний дім», а відпочивали в ньому тільки заможні поляки (на той час Моршин входив до складу Польщі). Для оздоблення санаторію будівельники використали 11 різновидів мармуру, а зовні санаторії прикрасили скульптурами в давньогрецькому стилі. І зараз «Мармуровий палац» - найреспектабельніший у місті. А ще він має необхідне сучасне лікувально-діагностичне обладнання та власну водо-грязєлікарню, яка розташована безпосередньо в корпусі (це важливо холодної пори року – пацієнтам не потрібно бігати із одного приміщення в інше).

А один із наймолодших лікувальних закладів – готельний комплекс «Оберіг». Він знаходиться в центрі курорту, біля бювету мінеральної води. В комплексі є 11 однокімнатних та 7 двокімнатних номерів-люкс, кафе-бар, конференц-зал на 50 місць, косметологічний салон.

Коли ви приїздите до будь-якого моршинського санаторію, перш ніж почати лікувальні процедури, обов’язково отримайте консультацію у лікаря. У перший день лікар призначить процедури та мінеральну воду певної мінералізації. Усі відпочивальники в Моршині протягом дня,  приблизно в той самий час, тричі відвідують бювет з мінеральною водою. Кожний вживає мінеральну воду за призначенням лікаря і тільки за спеціальними картками, в яких зазначено дозу води і мінералізацію.

Є в Моршині й бальнеолікарня, де щодня близько 4000 пацієнтів отримують процедури, призначені лікарем. У  бальнеолікарні можна отримати консультації та пройти обстеження гастроентеролога, уролога, гінеколога, проктолога, окуліста, ЛОРа, невропатолога, дерматолога, ендокринолога, рефлексотерапевта. І все це входить у вартість путівки!

Додатково в бальнеолікарні надаються платні процедури: ручний масаж (від 35 грн.), підводний душ-масаж (30 грн.), мануальна терапія (від 40 грн.), косметичний масаж (від 25 грн.). Дуже приємна процедура – мінеральна ванна. І дуже корисна для шкіри та  нервової системи.

У вільний від процедур час гостям курорту також є чим зайнятися. У затишній курортній зоні Моршина знаходиться багато різноманітних кафе, де можна покуштувати смачну каву з тістечками або духмяний  карпатський чай з медом. Дуже частими гостями курорту є зірки української естради – Віктор Павлик, Іво Бобул, Лілія Сандулеса та інші. Концерти відбуваються двічі на тиждень у місцевому Будинку культури. Ціни на квитки доступні: від 30 до 50 гривень. У Моршині активно працюють екскурсійні бюро, які щоденно здійснюють цікаві екскурсійні маршрути: «Скелі Довбуша» , «Манявський скит», «Гошівський монастир», «Водоспад Шепіт», лижні курорти Буковель,  Славське,  катання на конях. Вартість екскурсій від 30 грн.

Історія Моршина

Перша згадка про курорт Моршин пов’язана з його мінеральними джерелами, коли у 1482 році цією місцевістю володів український шляхтич Юхно Нагваздан. Землі тоді входили до складу Польського Королівства. В той час у Моршині було відкрито багато соляних шахт і місцеві селяни займалися добуванням солі.

Але до ХІХ століття властивості моршинської ропи не використовувалися для лікування. Моршин став відомим як кліматичний курорт для хворих на сухоти завдяки наступному власнику Моршина – купцю Боніфацію Штилеру. Як курорт  Моршин народився завдяки прокладеній у 1875 році залізниці. Перший лікувальний сезон розпочався в Моршині у 1878 році. З цього часу мінеральні джерела Моршина стали ретельно досліджуватися вченими-хіміками.

У рекламних проспектах на початку ХХ століття Моршин порівнювали з популярними європейськими курортами. З 60-х років ХХ століття курорт Моршин перейшов до профспілок. Сьогодні санаторії Моршина «Лаванда», «Черемош», «Дністер», «Світанок» та «Перлина Прикарпаття» перебувають в управлінні ЗАТ «Укрпрофоздоровниця».

Зараз курорт цілком відповідає європейському рівневі. Нещодавно у рамках плану реконструкції курорту «Моршинкурорт» отримав  кредит для відновлення діагностичної та лікувальної бази. У 2008 році відбулася повна реконструкція діагностичного центру, модернізовано його обладнання. Бальнеолікарню частково реконструйовано, тепер ці  відділення мають сучасний європейський рівень. Відновлюється номерний фонд корпусів курорту. Хочеться вірити, що через 2-3 роки Моршин звучатиме як «Український бальнеологічний курорт» в усьому світі. Для цього у Моршина є все необхідне.  

Олена Зеленко
Фото Миколи Воєводи

Другие статьи о Украине
ТОП-15 самых смешных отзывов туристов в июле
Портал отзывов туристов о путешествиях Turpravda.ua публикует июльский список самых смешных фраз из отзывов туристов. В основном, сюда попали фразы из отзывов об отелях Турции и Египта — самых популярных направлений среди наших туристов.
7 лучших отелей Украины для отдыха с детьми
Лучшие отели для отдыха с детьми, по мнению украинских путешественников, находятся в Крыму и на Западной Украине. Чаще всего туристы хвалят окрестности, отзывчивый персонал и детские развлечения, а жалуются на питание.
«На лижі» в Карпати? На Черкащину!
Ще років два тому ніхто й збагнути не міг, що урвища коло невеликого села Водяники Звенигородського району на Черкащині, всього за 200 км від Києва, перетворяться на новий гірськолижний комплекс
Cтатьи по теме: Отчет о поездке
ТОП-15 самых смешных отзывов туристов в июле
Портал отзывов туристов о путешествиях Turpravda.ua публикует июльский список самых смешных фраз из отзывов туристов. В основном, сюда попали фразы из отзывов об отелях Турции и Египта — самых популярных направлений среди наших туристов.
Ехать ли в Египет?... Да!
Последнее время, с времен революции 2011 года, в новостях постоянно звучат тревожные нотки о ситуации в Каире и на севере Синайского полуострова. Перед летним сезоном мы решили провести ревизию ситуации в Египте и воочию увидеть опасности, грозящие российским и украинским туристам.
АНАТОЛИЯ. Два маршрута
Мокрый снег, большущими хлопьями ложившийся на панорамное ветровое стекло, стал первым приветом сурового Анатолийского плоскогорья.
Перу. По дороге в Мачу-Пикчу
Мачу-Пикчу — поселение инков, которое было ими просто покинуто (а не захвачено и разрушено испанцами, как подавляющее большинство других деревень и городов)...
Горящие туры
 
BB
завтраки
8
дней
13 300грн
вдвоем, без детей
 
FB
полный пансион
8
дней
12 099грн
вдвоем, без детей